Ana içeriğe atla

Anadolu Mektebi Kıbrıs Okumaları "Yeşil Adanın Çocukları’’ Kitabın 1'inci Buluşması Gerçekleştirildi.

ASBÜ Kuzey Kıbrıs Yerleşkesi ve KKTC Millî Eğitim Bakanlığı ile ortak yürütülen ''Anadolu Mektebi Kıbrıs Okumaları'' projesinde, "Yeşil Adanın Çocukları’’ adlı kitabın yazarı Havva Tekin ile öğrenciler Türk Maarif Koleji’nde bir araya geldi. Proje kapsamında kitabı okuyan öğrenciler kitabın yazarı ile bir araya gelerek önce kitap ile ilgili sunumlarını yaptılar, ardından kitabın yazarına kitap hakkında merak ettikleri soruları sordular. 

ASBÜ KKTC Rektör Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Zeki Akçam program açılışında okuma ve okumanın önemi ile ilgili konulara değindi. 25.12.2023 tarihinde Türk Maarif Koleji’nde gerçekleştirilen programa, TMK, Güzelyurt TMK, Osman Örek Meslek Lisesi, Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi, Girne Turizm Meslek Lisesi, Lapta Yavuzlar Lisesi, Atatürk Meslek Lisesi, Hala Sultan İlahiyat Koleji öğrenci ve öğretmenleri katıldı.

Program öğrenciler ile çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.
Yeşil Ada’nın Çocukları romanı, Cumhuriyet’in 75. yıl dönümü sebebiyle Kültür Bakanlığı tarafından düzenlenen eser yazma yarışmasında Çocuk Roman Büyük Ödülü’ne layık görülmüştür.

Resim
1
2
3
Tarih